Dizimag Kapatıldı, dizimag2.com dns ayarı ?

Türkiye'nin en popüler yabancı dizi izleme sitelerinden biri olan dizimag (dizi-mag.com, dizimag2.com, dizimag3.com) çok kısa süre önce yasal sorunlardan dolayı Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişime kapatıldı. Siteye ulaşmaya çalışıldığında ise aşağıdaki uyarı yer alıyor.
Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nın 22.11.2013 tarihli 2013/2540 D.İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir.
Hemen hemen tüm yabancı dizilerin sezon ve bölümlerini türkçe dublaj, altyazılı ve altyazısız sürümünü online izleme imkanı sunan dizi mag video sitesinin kapatılması, takipçilerini ve ziyaretçilerini epey üzeceği bariz. Kapatılmasının nedeni henüz tam olarak bilinmemesine karşın muhtemelen yabancı dizilerin telif hakları ihlaline dayanıyor. Yakaladığı popülarite nedeniyle dizimag'in internet camiasında erişime engellenmesinin epey yankı bulacağını söyleyebiliriz.

dizimag kapatıldı, dizi mag dns ayarı
Herhangi bir DNS ayarı güncellenmesine rağmen şu anda hiç bir erişim adresi bulunmayan Dizi-Mag.com'un yeniden açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar

DÖVİZ HESAPLAMA
Miktar :