Euro / Dolar 10-14 Şubat 2014 Haftalık Tahmin

ABD ekonomisinin geçen ay beklenenden az işleri eklendi olduğunu gösterdi, ancak veriler Federal Rezerv teşvik programını geri ölçekli devam edeceğini beklentilerini değiştirmek için küçük yaptırımdan sonra euro Cuma günü dolar karşısında yükseldi.

Forex - EUR / USD haftalık tahmin: 10-14 Şubat ABD istihdam raporu sonrasında euro dolar karşısında yükseldi

EUR / USD , 1,3642 için 30 Ocak tarihinden beri en yüksek seviyeye ulaştı ve geçen 1,3634 0.32% kadar oldu. Hafta, çifti 0.83% kazandı.

Parite Cuma düşük direnç 1.3700 de, 1,3551 seviyesinden destek bulurken.

Çalışma Bakanlığı, ABD ekonomisinin 75,000 işlerin Aralık ait cansız kazanç sonra, iyi 185.000 işler büyüme beklentilerin altında, Ocak ayında 113.000 işleri ekledi açıklamasından sonra dolar kaydırdı.

Sert hava işe bir yavaşlamaya katkıda gibi üç yıl içinde iş yaratma zayıf iki aylık bir esneme oldu.

Oysa rapor da işsizlik oranı beklenmedik şekilde% 6.7 'den beş yılın en düşük% 6.6 aşağı işaretli ise işgücüne katılan kişi sayısı, geçen ay 62.8% bir 30 yılın en düşük seviyesinden% 63 seviyesine yükselmiştir gösterdi Aralık.

Rapor Fed'in teşvik programına azalmalar rayından ihtimal olarak bakılıyor. Banka 65000000000 $ Ayda indirgeyerek, Ocak ayında varlık alım programının ikinci 10000000000 $ kesim duyurdu.

Euro kısaca Almanya'nın anayasal Mahkemesi, Avrupa Merkez Bankası'nın tahvil satın alma programı görevini aşabilir hükmetti Cuma sonra daha önce dolar karşısında düşük daldırma, ve Avrupa Adalet Divanı'na havale.

Kararının ardından, ECB, tahvil alım programının Avrupa kurallarını ihlal ve yetkisi dahilinde düşer olmadığını yineledi.

Önümüzdeki hafta, Fed Başkanı Janet Yellen Washington'daki bankanın altı aylık para politikası raporu Kongre'ye ifade etmektir. Onun yorumları yakından takip edilecek.

Dördüncü çeyreğinde euro bölgesi ekonomik büyüme üzerine Cuma ilk verileri de odakta olacak.

Gelecek hafta arasında Investing.com piyasaları etkileyecek bu ve diğer önemli olaylarla ilgili bir liste hazırladı.

Pazartesi 10 Şubat

Euro bölgesi, Fransa sanayi üretimi ile ilgili verileri yayınlayacak.

Salı, 11 Şubat

Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Washington'da Evi Finansal Hizmetler Komitesi önce bankanın altı aylık para politikası raporunda, tanıklık etmektir.

Çarşamba, 12 Şubat

Euro bölgesi sanayi üretimi ile ilgili verileri yayınlayacak.

ECB Başkanı Mario Draghi Brüksel'de bir etkinlikte konuşma yapacak.

Perşembe, 13 Şubat

ECB aylık bülten yayınlayacak.

ABD perakende satış verileri, genel ekonomik aktivitenin çoğunluğu için hesapları tüketici harcamalarının hükümet tedbir, üretmektir. Millet işsizlik iddiaları ile ilgili haftalık rapor yayınlayacak.

Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Washington'da Evi Finansal Hizmetler Komitesi önce bankanın altı aylık para politikası raporunda, tanıklık etmektir.

Cuma, 14 Şubat

Euro bölgesi dördüncü çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla, ekonomik aktivitenin geniş göstergesi ve ekonomik büyümenin öncü göstergesi ön verilerini yayınlayacak. Almanya, Fransa ve İtalya dördüncü çeyrek büyüme ön tahminler de yayınlayacak vardır.

ABD Michigan tüketici güveni endeksi Üniversitesi yakından izledi ön okuma ile hafta kadar sarılmasıdır. ABD ithalat fiyatları ve sanayi üretimi ile ilgili verileri de yayınlayacak.

Yorumlar

DÖVİZ HESAPLAMA
Miktar :