Forex Haftalık Tahmin 10-14 Mart, Euro, Dolar Ne Olacak ?

 • Dolar Cuma günü yen karşısında altı haftanın en yüksek yükseldi ve veri ABD işler öncesinde beklentileri geldi Şubat için rapor gösterdi sonra geri euro karşısında iki-ve-bir-buçuk yılın en düşük seviyesine çekti.
 • ABD ekonomisi Çalışma Bakanlığı da 149.000 yeni iş için beklentilerin üzerinde, rapor, Şubat ayında 175,000 işler ekledi. Daha fazla kişi, işgücüne katılan olarak işsizlik oranı, Ocak ayında% 6,6 'dan% 6,7' ye kadar bilet.
 • Işleri rapor yumuşak ABD istihdam kaygıları ve son birkaç ay içinde görülen diğer ekonomik verileri hafifletti. Güçlü rakam Federal Rezerv doların değerinin üzerinde tartılır onun teşvik programını, geri ölçekli devam muhtemel olduğunu belirtti.
 • USD / JPY gün için% 0.18 daha yüksek, 103,24 yerleşmeden önce January 23 yüksek, 103.75 yükseldi. Hafta, çifti% 1.81 değer kazandı.
 • Bu arada, EUR / USD gün için% 0.12 daha yüksek, 1,3877 de Cuma günkü oturumu sona erdi. Önceki oturumda, çifti, 1,3915 geç olarak Ekim 2011 tarihinden yüksek seviyeye yükseldi. Hafta, çifti% 1.03 değer kazandı.
 • Bankadan sonra soluk Avrupa Merkez Bankası'nın daha fazla parasal genişleme beklentileri ekonomik şartlar böyle bir hareket destek vermedi söyleyerek, Perşembe günü yaptığı toplantıda, para politikasının sıkılaştırılması kaçındı gibi euronun güçlü kazanımlar geldi.
 • ECB Başkanı Mario Draghi, son ekonomik veriler euro bölgesinde ekonomik iyileşme ilerlediğini gösterdiğini söyledi ve banka gerekirse ileri harekete geçmeye hazır olduğunu ekledi.
 • Cuma günü Avrupa Merkez Bankası'ndan bir rapor Euro bölgesinde bankaların önümüzdeki hafta kendi acil üç yıllık kredilerin büyük bir kısmını ödemek için ayarlanmış olduğunu gösterdi.
 • Euro ile, Cuma günü yen karşısında iki ayın en yüksek yükseldi EUR / JPY 0.30% 143,29 yerleşmeden önce, 143,79 isabet yüksekler.
 • Başka bir yerde, ABD doları Şubat için bir beklenmedik zayıf Kanadalı iş raporu aşağıdaki Kanada doları karşısında yüksek atladı.
 • İstatistik Kanada ekonomisi beklenmedik 15.000 işler büyüme beklentilerini karıştırıcı, geçen ay 7,000 işleri döken bildirdi. Işsizlik oranı% 7,0 olarak değişmeden kalmıştır.
 • USD / CAD 1,1101 ve yüksekler vurdu ve gün için 0.96% daha yüksek, 1,1085 de Cuma günkü oturumu sona erdi.
 • Önümüzdeki hafta, Japonya Bankası ve Yeni Zelanda Rezerv Bankası tarafından oranı duyuruları odakta olacak. ABD yakından perakende satışları ve tüketici güveni verileri takip edilecek ne yayınlamaktır.
 • Gelecek hafta arasında Investing.com piyasaları etkileyecek bu ve diğer önemli olaylarla ilgili bir liste hazırladı.
Pazartesi, Mart 10
Japonya cari hesap ile ilgili verileri yayınlayacak yanı sıra, dördüncü çeyrek ekonomik büyüme üzerinde revize veri etmektir.
Euro bölgesi, Fransa sanayi üretimi ile ilgili verileri üretmektir.
İsviçre perakende satışlar, genel ekonomik aktivitenin çoğunluğu hesapları tüketici harcamalarının hükümet tedbir ile ilgili verileri yayınlayacak.
Salı, 11 Mart
Avustralya iş güven özel sektör veri üretmektir.
Japonya Merkez Bankası faiz oranlarını açıklayacak ve ekonomik koşulları ve bankanın kararını etkileyen faktörleri özetlemektedir para politikası beyanı, yayınlamaktır. Duyuru bir basın toplantısı takip edilecek.
Euro bölgesinde Almanya ticaret dengesi, ithalat ve ihracat arasındaki değer farkı ilgili verileri yayınlayacak.
Birleşik Krallık imalat üretimi ile ilgili verileri yayınlayacak. Bu arada, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney ve çeşitli para politikası komitesi üyeleri Parlamento'nun Hazine Komitesi önce enflasyon ve ekonomik görünüm üzerinde ifade verecek.
Çarşamba, 12 Mart
Avustralya, tüketici güveni, hem de ev kredileri resmi verilere özel sektör verileri yayınlayacak.
Japonya, BSI üretim endeksi ve üçüncül sanayi faaliyeti ilgili bir rapor yayınlayacak.
İngiltere ticaret dengesi verileri üretmektir.
Euro bölgesi sanayi üretimi ile ilgili verileri yayınlayacak.
Yeni Zelanda Merkez Bankası faiz oranlarını açıklayacak ve ekonomik koşulları ve bankanın kararını etkileyen faktörleri özetlemektedir para politikası beyanı, yayınlamaktır. Duyuru bir basın toplantısı takip edilecek.
Perşembe, 13 Mart
Japonya'da çekirdek makine siparişleri ile ilgili verileri yayınlayacak. Başka bir yerde, Çin sanayi üretimi ve sabit kıymet yatırım verileri üretmektir.
Avustralya istihdam edilen kişi sayısındaki değişim ve işsizlik oranının yanı sıra enflasyon beklentileri üzerindeki bir özel sektör raporu ile ilgili verileri yayınlayacak.
RBNZ Vali Graeme Wheeler Wellington, Maliye ve Harcama seçin Komitesi önünde tanıklık etmektir.
ECB bankanın perspektifinden mevcut ve gelecekteki ekonomik koşullara bakar, aylık bülten, yayınlamaktır.
ABD işsizlik iddiaları ile ilgili haftalık hükümet raporuna ek olarak, perakende satış ve ithalat fiyatları ile ilgili verileri yayınlayacak.
Cuma, 14 Mart
BoJ görüş bankanın açısından ekonomik koşullar içine değerli bilgiler içeren para politikası toplantı tutanaklarını, yayınlamaktır.
İsviçre üretici fiyat enflasyonu ile ilgili verileri yayınlayacak.
ABD üretici fiyat enflasyonu ve tüketici güveni üzerinde Michigan Üniversitesi'nde ön verilere veri ile haftayı etmektir.

Yorumlar

DÖVİZ HESAPLAMA
Miktar :