Altın fiyatları yükselmeye çalışıyor fakat 1200 $ altında kalacağı öngörülüyor.

Altın fiyatları Cuma günü yüksek kenarlı, ama hala piyasalar Yeni Yıl Tatili sonra yeniden açıldı ve geniş güçlü dolar değerli metal için talep tartmak devam ederken 1200 $ eşiğinin altında kalmıştır.
New York Ticaret Borsasının Comex bölümünde, altın Şubat teslimat için vadeli yukarı 0.16% $ 1,186.00 vardı.
Şubat sözleşme $ 1,184.10 bir ons 1.36% daha düşük Çarşamba günkü oturumu sona erdi.
iyimser ABD verilerinin son dize ülkenin ekonomik toparlanmanın gücüne üzerine iyimserlik yarattı ve yakında faiz oranlarını yükseltmek için Federal Rezerv beklentilerinin ilave olarak dolar geniş destek buldu.
Yüksek ABD'nin faiz oranları doların artırmak ve merkez bankası likidite ve 2008 mali krizinden bu yana düşük faiz ortamından yararlanmıştır altın, üzerinde ağır olurdu.
ABD dolar endeksi altı önemli para birimleri sepeti karşısında doların ölçer, Aralık 2005 tarihinden itibaren 90,99, en yüksek seviyede kadar% 0.38 oldu.
Ayrı, yatırımcılar Başbakan Antonis Samaras şüphe içine ülkenin uluslararası kurtarma döküm, devlet başkanı için kendi adayını geri milletvekillerini ikna etmek hafta başında başarısız olduktan sonra parlamento resmen Çarşamba günü çözüldü Yunanistan, gelişmelere odaklanmaya devam etti.
Parlamento seçimleri 25 Ocak için kuruldu, mevcut koalisyonun dönem önce neredeyse 18 ay sonunda nedeniyle oldu.
Başka bir yerde metaller ticaret, gümüş ise Mart teslimat için, 15,813 $ bir ons için 1.37% atladı bakır Mart teslimat için vadeli $ 2,833 pound 0.25% yükseldi.

Yorumlar

DÖVİZ HESAPLAMA
Miktar :