Plaka Sorgulama Ekranı İle 48 Plakanızı Öğrenme Zamanı

İster online sistem ile isterseniz de mobil cihazlarınız aracılığı ile öğrenmek istediğiniz pek çok şehrin plaka kodu numaralarına sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ülkemizde bazı şeylerin sistemli bir şekilde yürümesi adına her ile ayrı bir numara verilmiştir. Sınıflandırılmış olan plaka kod numaraları 01 ile başlamakta ve 81 e kadar devam etmektedir.
Ülkemizde yer alan iller alfabetik sıraya göre plaka kodu almış ve kullanılmaya başlanmıştır. Normal şartlarda ülkemizde yaşayan her bir vatandaşımızın da öğrenmesi gereken konuların başında yer alan plaka kodları sitemiz aracılığı ile kolay yoldan öğrenilebilecektir. Çoğu insan yolda görmüş olduğu bir yabancı arabanın 48 plaka kodunu gördüğü vakit hangi şehre ait olduğunu bile düşündüğü zamanlar olabilir.
Fakat artık görseniz bile plaka kodunun hangi ile bağlı olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğiniz bir destek verilmiştir. İnternet adresimiz olan http://plaka.mobi/ ile hemen plaka kod numara sorgulama ekranına yönelerek kendi yaşadığınız şehrin ya da pek çok ilçenin plakalarını öğrenmeye başlayın.

Yorumlar

DÖVİZ HESAPLAMA
Miktar :